Dravce
Obec Dravce
rozšírené vyhľadávanie

Obec Dravce (ďalej len „vyhlasovateľ“) vyhlasuje v zmysle zákona 138//1991 v znení neskorších právnych úprav v platnom znení o najvhodnejší návrh na u

Nehnuteľnosti, nachádzajúce sa v katastrálnom území Dravce , v lokalite Pod Hruškou a to:

Obecné zastupiteľstvo v záujme rozvoja obce, stabilizovania mladých v obci rieši bytovú otázku formou podmienok individuálnej bytovej výstavby na pozemku vo vlastníctve obce. Obecné pozemky určené na IBV budú predané len tým záujemcom, ktorí majú v obci trvalý pobyt alebo v obci Dravce chcú mať trvalý pobyt.
Zmluvné podmienky predaja:
1. Predmetné pozemky sa predávajú len na účely výstavby rodinného domu. Účastník súťaže predložením návrhu zároveň prehlasuje záväzok uskutočniť výstavbu rodinného domu na pozemku trvalé bývanie pre vlastné účely. Berie na seba záväzok nepreviesť vlastnícke právo k pozemku na tretiu osobu.
2. Požadovaná minimálna kúpna cena je 10 €/m2.
3. Stavba bude slúžiť výhradne na trvalé bývanie. Výsledkom verejnej súťaže bude zmluva o budúcej zmluve. Záujemca zaplatí zálohu vo výške 30% z ceny, ktorú navrhol vo verejnej súťaži. Sumu zaplatí pri podpise zmluvy o budúcej zmluve.
4. Výstavbu ukončiť do 5 rokov od vydania stavebného povolenia,
5. Pozemok sa predá záujemcovi najskôr 3 mesiace po právoplatnosti stavebného povolenia.
6. Pokiaľ záujemca nepožiada do 6 mesiacov od schválenia predaja o vydanie stavebného povolenia, stráca nárok na získanie stavebného pozemku, ktorý získal vo verejnej súťaži.
7. Náklady spojené s prevodom majetku na správe katastra, t. j. správny poplatok za návrh na začatie konania o povolení vkladu do katastra nehnuteľností, znáša kupujúci.
8. Možnosť vyhlasovateľa ako predávajúceho odstúpiť od kúpnej zmluvy, ak účastník ako kupujúci nedodrží podmienky kúpnej zmluvy
9. V prípade viacerých ponúk s rovnakou cenou rozhoduje miesto trvalého pobytu uchádzača. Uprednostnený bude uchádzač, ktorý má trvalý pobyt v obci Dravce, pretože obec prioritne rieši bytovú otázku svojich obyvateľov.
10. Záväzok účastníka ako kupujúceho zaplatiť vyhlasovateľovi ako predávajúcemu zmluvnú pokutu vo výške 1000€ za každý prípad porušenia povinnosti podľa kúpnej zmluvy

Prílohou návrhu bude:
· doklad o zložení zábezpeky vo výške minimálne 10 % ponúknutej kúpnej ceny v určený deň na účet obce 3401097003/5600, zábezpeka musí byť pripísaná do 14:00 hod. dňa 11.06.2013;
· súhlas navrhovateľa s tým, že zábezpeka prepadá v prospech mesta v prípade, že navrhovateľ nedoplatí zvyšok ponúknutej kúpnej ceny alebo správny poplatok za návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností do 30 dní odo dňa doručenia písomnej výzvy vyhlasovateľa;
· vyhlasovateľ sa zaväzuje vrátiť neúspešným uchádzačom výšku ním vloženej finančnej zábezpeky do 3 dní od rozhodnutia obecného zastupiteľstva o pridelení stavebných pozemkov
Navrhovatelia doručia svoje návrhy kúpnej ceny spolu s požadovanou prílohou do podateľne Obecného úradu v Dravciach v čase úradných hodín do 10.06.2013 do 14.00 hod. v zalepenej obálke s označením „Nehnuteľnosti – Pod Hruškou“ a s poznámkou „NEOTVÁRAŤ“

Dátum vloženia: 9. 5. 2015 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 5. 2015 0:00